Медичний центр Марія м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Медичний центр "Марія Family" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, вул С.Бандери, 49/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1

Репродуктивна ендокринна гінекологія

Ендокринна гінекологія Хмельницький

Вироблення жіночих статевих гормонів відбувається завдяки наднирникам, гіпофізу, щитовидній залозі. Естроген і прогестерон впливають на всі органи жіночого організму й сприяють їх нормальній роботі.

Порушення дії нейроендокринної ланки може позначитися на можливості біологічного відтворення. Саме гіпоталамус відповідає за всі функції репродуктивної системи жінки, її фізичний стан, настрій, визначає роботу її біологічного годинника, здатність завагітніти.

Гормональне здоров'я жінки – найважливіший аспект, тому за ним потрібно невпинно стежити. І в цьому допоможе ендокринна гінекологія Хмельницький. 

Статеві гормони: вплив і порушення 

Репродуктивна система кожної жінки функціонує завдяки виробленню необхідної кількості певних гормонів. Згадане питання вивчає та лікує відхилення від норми ендокринна гінекологія Хмельницький. Саме від цього на 80% залежить успіх правильного протікання вагітності, виношування дитини, правильний її розвиток та інші аспекти.

Статеві гормони в організмі жінки впливають на формування овуляторно-менструального циклу, який і є основою зачаття дитини. В цьому випадку потрібно враховувати не лише наявність певної кількості гормонів в організмі, а ще й їхнє співвідношення один до одного в потрібний період часу. Якраз гормональний дисбаланс зазвичай стає причиною викиднів, неправильного розвитку плода, інших серйозних проблем. Це в черговий раз демонструє важливість нормального статевого гормонального стану жінки, а в разі появи збоїв потребує постійного нагляду лікаря.

Гормональні жіночі проблеми можуть з'явитися в будь-якому віці, і розв’язати їх допоможе ендокринна гінекологія Хмельницький. Найяскравіші прояви – це безпліддя в ранньому віці та порушення менструального циклу. Серйозні порушення роботи організму кваліфіковані фахівці з великим досвідом медичної практики лікують лише у певному віці. 

Основний напрям роботи клініки, лікарі

Лікують та проводять профілактику гормональних збоїв у жіночому організмі лікарі певного напряму, серед яких терапевт, акушер-гінеколог та інші. До їхньої компетенції входить оздоровлення статевої системи з такими захворюваннями (помітними симптомами та відхиленнями):

 • гіперпролактинемія;
 • синдром полікістозних яєчників; 
 • затримка або передчасне статеве дозрівання;
 • гіпогонадизм; 
 • клімактеричні стани (зазвичай у жінок старшого віку);
 • пухлини (а також після їхнього видалення);
 • остеопороз.

Виправляти перераховані відхилення потрібно своєчасно (відразу після їхнього виявлення), щоб виключити розвиток будь-яких патологій та не погіршувати ситуацію, що склалася. 

Перш за все необхідно звернутися в спеціалізований заклад – це ендокринна гінекологія Хмельницький. Лише тут у кожної пацієнтки є шанс не тільки оздоровитися, а ще й нормалізувати роботу організму для подальшої вагітності, відкоригувати гормональний фон тощо.

Варто уважно слідкувати за будь-якими, навіть невеликими, змінами в організмі – у менструальному циклі, при появі великої кількості волосся на тілі, втраті пружності шкіри без причини й навіть появі на ній розтяжок, недорозвинутих статевих органах, психоемоційних розладах або тривалих стресах, урогенітальних порушеннях, різкій зміні маси тіла в менший чи більший бік, зниженні статевого потягу тощо. Будь-яка із перерахованих причин може стати тривожним дзвінком, до якого дуже важливо вчасно прислухатися.

Запис на прийом, обстеження, види лікування

Кожна пацієнтка клініки ендокринної гінекологіі Хмельницький може розраховувати на індивідуальний підхід, уважне вивчення всіх симптомів, історії хвороби, постійне спостереження лікарів. Медики проводять діагностику та лікують будь-які захворювання, що стосуються ендокринної гінекології, за допомогою сучасних технологій і новітніх розробок препаратів.

Базове ендокринно-гінекологічне сімейне обстеження в Maria family включає:

 • глибинне вивчення анамнезу фахівцями; 
 • визначення виражених зовнішніх ознак;
 • біохімічний скринінг (за допомогою новітнього технологічного обладнання);
 • аналізи на гормони та інші за порадою лікаря;
 • визначення рівня функціонування щитовидки та інших залоз;
 • проведення УЗД (у певні дні циклу й за вказівками лікаря).

Після комплексної діагностики фахівець складе детальний план корегування, а також усунення виявлених порушень, призначить кожен подальший прийом. Далі будуть визначені етапи оздоровлення відповідно до наявних причин та фактів. Це може бути підготовка до ЕКО чи природної вагітності, відновлення фертильності організму, в післяопераційний період, лікування різних гінекологічних захворювань.

Відновлення гормонального здоров'я також підвищить шанси жінки завагітніти, виносити та народити дитя.  Після успішного лікування в майбутньому потрібно буде якийсь період часу побути під наглядом лікаря, щоб будь-які нові симптоми були виявлені вчасно й професіонально усунені.

Лікар із досвідом роботи запропонує оптимальний варіант процедур з урахуванням особливостей організму жінки. Записатися на прийом в ендокринну гінекологію Хмельницький можна в будь-який слушний час, а також отримати консультацію на будь-яку тему, що цікавить, – вплив статевих гормонів на виношування дитини, передменструальний синдром, маткові кровотечі, інше.