Медичний центр Марія м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Медичний центр "Марія Family" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, вул С.Бандери, 49/1
Медичний центр "Марія Beauty"

Вакцинація

Дитяча вакцинація у Хмельницькому

Вакцинація у Хмельницькому є найнадійнішим способом захисту вашого маленького сина або доньки від небезпечних захворювань. До державної програми імунізації входить ряд обов'язкових щеплень. Усі вони проводяться, щоб забезпечити надійну роботу імунітету проти небезпечних хвороб, здатних викликати деструктивні процеси у дитячому організмі.

Під час вакцинації у людський організм вводиться спеціальний антиген, що провокує вироблення антитіл. Якщо вакцинація у Хмельницькому була пройдена пацієнтом, формується опірність, завдяки якій можна успішно подолати збудників захворювання.   

Навіщо потрібне щеплення

Сьогодні вакцинувати дитину у Хмельницькому бажають не всі батьки. Дехто з них вважає, що тільки вони мають право вирішувати, чи робити щеплення своєму сину або дочці. Але в цьому випадку виникає проблема захисту молодшого покоління від поліомієліту, туберкульозу та інших важких захворювань. На думку досвідчених лікарів, користь від щеплення є незаперечною, оскільки саме вакцинація зробила здоровим більшу частину сучасного людства.    

Існує багато аргументів щодо доцільності щеплення:

 • відомо, що в усі часи саме імунізація за допомогою вакцин була найнадійнішим захистом від епідемічного перебігу подій;
 • проведена за спеціальним планом дитяча імунізація дає можливість врятувати майбутнє покоління від багатьох інфекційних хвороб шляхом вироблення антитіл;  
 • природний імунітет не може врятувати кожного з нас від усіх хвороботворних патогенів, серед яких дифтерія, кір, краснуха та багато інших.  


На думку відомих медиків, тільки вакцина сьогодні здатна припинити розповсюдження більшості інфекційних захворювань серед дітей. 

Дитячий медичний центр Марія пропонує якісне щеплення від дитячих хвороб відповідно до затвердженого календаря. Вакцинація у Хмельницькому проводиться під керівництвом досвідчених лікарів-педіатрів, що відповідально підходять до своєї роботи. 

Процедура відбувається швидко та комфортно для маленьких пацієнтів. Мине дуже мало часу до того, як організм матиме відповідну опірність до конкретних хвороб. Тільки він здатен мінімізувати ймовірність захворіти після спілкування з хворим. Тому вакцинація у Хмельницькому та інших регіонах України є необхідною процедурою, яка надійно захищає здоров’я батьків та їхніх дітей. 

Як ми щеплюємо дітей

У приватному медичному центрі вакцинація у Хмельницькому проводиться від таких захворювань:

 • вірусного гепатиту В;
 • туберкульозу;
 • дифтерії;
 • кашлюку;
 • правця;
 • поліомієліту;
 • гемофільної та пневмококової інфекції;
 • краснухи;
 • епідемічного паротиту.

Вакцинацію у Хмельницькому проводять кваліфіковані медичні працівники відповідно до розробленого календаря щеплень.

Дитяча вакцинація від досвідчених медиків

Багатопрофільна медична клініка “Марія” пропонує надійну вакцинацію у Хмельницькому проти відомих небезпечних захворювань. Наші фахівці завжди дотримуються таких принципів:

 1. Перед щепленням маленький пацієнт направляється на огляд до педіатра та здає необхідні аналізи. Вакцинацію скасовують, якщо дитина хворіла останні два тижні.  
 2. За необхідності її направлять до інших фахівців, щоб перевірити усі можливі протипоказання.  

Дитяча вакцинація у Хмельницькому передбачає перебування маленького пацієнта під контролем досвідченого лікаря. Фахівець обов'язково стежить за його станом півгодини після закінчення процедури. Наступного дня лікар поцікавиться, як почувається щеплена дитина. 

Для імунізації дітей та дорослих використовуються такі типи вакцин:

 1. Жива – включає діючі, але слабкі фрагменти вірусів або мікробів. Такі препарати застосовують для щеплень від кору, краснухи, туберкульозу, паротиту та інших важких хвороб.
 2. Інактивована – має у своєму складі лише патогени, що втратили свою активність. Такі розчини використовують, щоб захиститися від поліомієліту, кашлюку, черевного тифу та багатьох інших збудників.
 3. Токсоїдна – включає токсини слабкої дії, які синтезуються у людському тілі у випадку зараження деякими інфекціями. Наприклад, вакцина АКДС складається з ослаблених компонентів правця та дифтерії.
 4. Субодинична містить складові частини бактерій або вірусів. Так, АКДС має у собі частини кашлюку.
 5. Кон'югатна – застосовується для нейтралізації бактерій, в антигенах яких містяться полісахариди. Таке щеплення використовується з метою захисту організму від пневмококової інфекції.

На прийомі у нашого лікаря-педіатра ви з’ясуєте, які вакцини потрібно робити вашій дитині. Спеціаліст проведе діагностику та складе календар щеплень. 

Яка допускається реакція дитячого організму на щеплення

Вакцинація у Хмельницькому, що проводиться у нашій лікарні, допускається лише тоді, коли дитина не хворіє. Оскільки вакцина провокує організм на створення імунітету до конкретної хвороби, необхідно, щоб на час введення препарату у пацієнта були відсутні збудники будь-яких хвороб. Тільки ослаблені дози інфекції здатні виробити імунний захист проти недуги.

Вакцинація проходить безболісно та в більшості випадків не викликає серйозних ускладнень. Іноді після процедури у малюка може спостерігатися:

 • почервоніння у місці введення препарату;
 • набряк та несильний біль у місці уколу;
 • невелике підвищення температури;
 • незначні зміни самопочуття;
 • невелике висипання.

У разі застосування інактивованих щеплень такі скарги іноді з'являються у дитини за 2-3 дні після вакцинації. "Живі" препарати можуть викликати легкі хворобливі стани за 5-15 днів.

Важкі ускладнення у дітей після введення вакцин трапляються нечасто. Небезпечні симптоми, що загрожують життю, можуть з’явитися лише напротязі 30 хвилин після уколу. Тому наші фахівці обов'язково стежать за станом дитини в цей період. Вони зможуть надати кваліфіковану допомогу в разі потреби. Тому пропонуємо вам записатися на прийом до нашого лікаря-педіатра у зручний час. Своєчасно вакцинуйте дитину від небезпечних хвороб у Дитячому медичному центрі Марія!