Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1

Судинна хірургія

Що потрібно знати про судинну хірургію

У найбільш розвинених країнах найчастішими причинами смертності та інвалідності є серцево-судинні захворювання. Вони відносяться до хронічної і прогресивної групи хвороб. Тому так важливо забезпечити постійне спостереження пацієнтів, які страждають від подібних проблем. Сьогодні судинна хірургія (Хмельницький) відіграє ключову роль у світі медицини.

Серцево-судинна система є дуже складною, з величезною кількістю функцій. До її складу входять серце, артерії, вени, лімфатичні судини. Вона доставляє кров і кисень до різних органів. Більш того, дана система впливає на імунітет, терморегуляцію, а також поширення гормонів і надає можливість виводити з організму зайві речовини.

Що таке судинна хірургія

Це спеціальна галузь хірургії, яка займається лікуванням вен, артерій, лімфатичних проток. Головним об'єктом лікування є судини людського тіла, крім судин головного мозку та серця (коронарних артерій), ними займається кардіохірургія. Судинна хірургія у Хмельницькому спеціалізується на вивченні, діагностиці та оперативному лікуванні різних захворювань, які уражують систему, зокрема, вени нижніх кінцівок. Така хірургія –  це надзвичайно тонка робота, виконання якої залежить від наявності теоретичних знань, практичних навичок і матеріально-технічної бази.

Спеціаліст у судинній хірургії Хмельницького називається ангіохірургом. Його профіль спеціалізації передбачає використання відповідних методів лікування патологічних ситуацій. Не виключена можливість застосування консервативної терапії у тих випадках, коли таке лікування допускається, що дозволяє усунути захворювання без оперативного втручання. Цим ангіохірург відрізняється від ангіолога, який є лікарем терапевтичного профілю. Він користується тільки консервативними методами лікування, а при виявленні захворювання, при якому вони будуть марні, відправляє пацієнта до фахівця, який знається на судинній хірургії Хмельницького.

Завдяки сучасним технологіям стало можливим використання малоінвазивних технік терапії. Вони сприяють знищенню патологічних процесів з маленьким відсотком пошкодження цілісності м'яких тканин.

Існує декілька головних причин, чому у людини починають боліти судини:

 • неправильний спосіб життя (шкідливі звички, зайва або недостатня вага, мала рухливість);
 • генетична схильність до подібних захворювань (наприклад, облітеруючий склероз);
 • відновлення судин, постраждалих через якісь травми.

Лікарі, які спеціалізуються в даній області, займаються видаленням атеросклеротичних бляшок, розчиненням тромбів, протезуванням, зшиванням розривів, лікуванням і профілактикою зазначених захворювань, призначенням фізіопроцедур, орієнтованих на поліпшення кровообігу. Також доктор надає інформаційно-консультаційну допомогу, складає оптимальний план діагностичних заходів та подальшу терапію.

Судинна хірургія у Хмельницькому відрізняється широким спектром діагностичних методів. Використовуються магнітно-резонансна томографія, реоенцефалографія, аналізи (біохімічний, на рівень фібриногену). Способи діагностики залежать від конкретного випадку.

Коли звертатися за допомогою

Якщо трапляються наступні порушення життєдіяльності, це привід записатися на огляд до лікаря, профілем якого є судинна хірургія у Хмельницькому:

 1. Відчуття тяжкості в гомілках і стопах, печіння в ногах, набряклості, оніміння, судоми, раптові почервоніння й ущільнення на поверхні нижніх кінцівок.
 2. Часті запаморочення, шум у вухах, порушення координації і безпричинні головні болі.
 3. Плями й темні точки перед очима, що призводить до втрати свідомості.
 4. Пульсація в районі живота й болі у грудному відділі, що відгукуються в руці.
 5. Крововиливи в якійсь частині тіла.
 6. Виразкові ураження на шкірі, пошкодження, які довго не загоюються.
 7. Розширені вени на ногах, поява хворобливих відчуттів у стопах під час пересування.
 8. Синюватий відтінок шкірних тканин пальців.

У таких випадках потрібно обов'язково відвідати судинного хірурга у Хмельницькому. Не слід відмовлятися від консультації фахівця, якщо помічені будь-які відхилення у здоров'ї. Своєчасне втручання лікаря може запобігти виникненню небезпечного недугу і врятувати життя. Він призначить необхідні методи діагностики, складе план лікування.

Як призначається терапія

Щоб об'єктивно оцінити поточний стан організму, поставити чіткий діагноз, хірург повинен мати результати лабораторного дослідження кров'яних показників. Перш за все це:

 • розширений аналіз крові (біохімічний та клінічний), особливу цінність представляють показники, пов'язані з холестерином;
 • аналіз на згортання крові;
 • коефіцієнт активності тромбоцитів.

У деяких ситуаціях не обійтися без загального аналізу сечі, без визначення антитіл у складі сироватки крові, рівню фібриногену. Далі судинна хірургія у Хмельницькому передбачає діагностику на підставі огляду хворого, даних ЕКГ та спеціальних додаткових досліджень: МРТ, КТ, рентген, УЗДГ, антіографія. Спеціаліст у даній області лікує різні патології, серед яких аневризма аорти, стенокардія, трофічні виразки, атеросклероз в будь-яких формах і стадіях, інсульти плюс постінсультні порушення. Іноді потрібне додаткове консультування з суміжними фахівцями Хмельницького.

Куди записатися на консультацію

Медичний центр Марія надає якісну та професійну допомогу пацієнтам будь-якого віку. Висококваліфіковані лікарі, зокрема, за фахом судинна хірургія у Хмельницькому, сучасне обладнання, серйозний та відповідальний підхід до терапії – ось на що можна розраховувати, звертаючись сюди за допомогою. Записатися на прийом варто заздалегідь, по телефону або через форму на сайті.

Порушення прохідності судин тягнуть дуже серйозні наслідки. Кров забезпечує органи киснем, харчовими продуктами, тому так важливо підтримувати кровообіг у нормальному стані. Якщо ж з'явилися найменші відхилення, потрібно не зволікати й відвідати наш центр. Судинна хірургія (Хмельницький) – це новітні методики лікування, які дають ефективний результат! Пам'ятайте, що здоров'я – це найголовніше, що є в людини!