Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1

Педіатр

Педіатр у Хмельницькому: подбайте про здоров’я своїх дітей уже зараз

Кожен по-різному ставиться до свого здоров’я. Хтось уважно прислухається до власного організму, хтось ставить його потреби не на перше місце і не квапиться з візитом до лікаря.

Проте, коли від людини залежить хтось інший, наприклад, дитина, не важливо, якого підходу до власного стану дотримується дорослий, увагу здоров’ю малюка чи підлітка потрібно приділяти завжди.

Аби всі профілактичні процедури виконувалися своєчасно та вживалися необхідні лікувальні заходи, слід звертатися до дитячого лікаря – педіатра. І найкращий вибір – дитячий медичний центр «Марія».

 

Педіатр Хмельницький: у чому полягає його роль

З першого дня життя малюка його супроводжує уважний лікар. У перші 28 днів це неонатолог. Саме він:

 • встановлює антропометричні показники новонародженого;
 • може відвернути загрози або виявити патології, які вже є;
 • надає молодій мамі перші рекомендації відносно режиму немовляти, особливостей годування та проведення гігієнічних процедур.

Коли перші дні життя дитини минають, батькам слід обрати педіатра, у якого їхній син чи дочка будуть спостерігатися наступні 18 років. Це означає, що лікар буде знати про всі особливості розвитку, роботи імунної системи та у певному сенсі – характеру.

За 18 років у дитячому, а потім і підлітковому організмі, відбувається не одна перебудова. Тому хороший лікар повинен орієнтуватися не тільки у типових дитячих захворюваннях (вітряна віспа діатез, кір), але й у суміжних областях та досконально знати усі норми фізичного та психічного розвитку різних вікових груп – від немовляти до юності.

Звичайно, педіатр співпрацює з вузькими спеціалістами – неврологами, алергологами, офтальмологами, дитячими гінекологами та урологами, залишаючись особистим лікарем. Саме від його компетентності залежить, як швидко буде виявлено порушення, та саме він координує дії батьків та колег стосовно маленького пацієнта.

Саме такого, всебічного та професійного підходу дотримується медцентр «Марія».

 

Які захворювання лікує педіатр Хмельницький

Педіатри є, по суті, дитячими терапевтами, тому вони виявляють та лікують достатньо широкий спектр захворювань:

 • ГРВІ та ОРЗ;
 • Ангіни;
 • Дитячі інфекційні захворювання – скарлатина, свинка;
 • Захворювання дихальної системи – астма, бронхіт, запалення легенів;
 • Проблеми ШКТ – гастрит, панкреатит, холецистит;
 • Харчові отруєння.

Окрім цього, дитячий лікар повинен діагностувати хвороби серцево-судинної системи, порушення роботи ЦНС, проблеми з обміном речовин, аби своєчасно відправити дитину до профільного спеціаліста.

Також у компетенції педіатра планові щеплення та розробка реабілітаційних програм для дітей-інвалідів, у тому числі і підбір фізичних навантажень, адекватних стану здоров’я юного пацієнта.

 

Лікар-педіатр у Хмельницькому: коли слід відвідувати

Якщо говорити про обов’язковий огляд, все залежить від віку дитини:

 • дітей віком до одного року необхідно показувати лікарю раз на місяць, причому у перший місяць життя педіатр мусить відвідати пацієнта вдома;
 • 1-2 роки – огляд повинен здійснюватися раз на три місяці;
 • 2-3 роки – двічі на рік (кожні шість місяців);
 • починаючи з трьох років, плановий огляд роблять раз на рік.

Проте на практиці педіатри бачать своїх пацієнтів набагато частіше, тому що звертатися до лікаря слід при будь-якому нездужанні, це наприклад:

 • Кашель;
 • Підвищення температури;
 • Висипи на тілі;
 • Порушення харчової поведінки.

Педіатр Хмельницький знадобиться і тоді, коли дитина відчуватиме головний біль, нудоту, запаморочення, безпричинну швидку втому.

Батькам варто уважно стежити за змінами у поведінці дитини. Нерідко малюки не можуть самостійно сформулювати причину дискомфорту. Це правило стосується і їхнього психоемоційного стану. Порушення сну, уповільнені реакції, часті нічні кошмари – також вагома причина звернутися до лікаря.

 

Педіатр Хмельницький у медцентрі «Марія»

Спеціалісти лікувального закладу у Хмельницькому не тільки швидко діагностують та запропонують шляхи розв’язання проблеми, але й знайдуть підхід і до маленьких пацієнтів, і до їхніх батьків.