Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія+ (м. Дунаївці) м. Дунаївці, вул. Шевченка, 111в

Алерголог

Дитячий алерголог у Хмельницькому

За останні роки кількість пацієнтів, які страждають на алергію, рiзко збільшилась. Особливо часто вона проявляється у дітей, які контактують з тваринами, комахами, деякими лікарськими препаратами, пилком, продуктами харчування з високим рівнем алергенності. Учені досі досліджують питання, на що саме реакція з’являється у малюків. При її виникненні слід звертатися до лікаря, котрий спеціалізується на цьому напрямку. Дитячий алерголог (Хмельницький) призначить відповідне лікування і допоможе запобігти захворюванню.

Лікар проводить діагностику, призначає профілактичні засоби, лікує, вивчає причини появи алергії, механізми розвитку і прояви. Діагностувати патологію буває складно, оскільки це дуже сильна реакція імунної системи дитини, яка виникає в результаті повторного контакту з подразником. При першій взаємодії з алергеном імунна реакція проявляється не завжди.

Коли потрібна консультація фахівця

Дитячий алерголог (Хмельницький) може знадобитися у таких випадках:

 • у малюка з'явилися висипання на шкірі, почервоніння, кропив'янка;
 • коли помічені ознаки атопічного дерматиту (шкіра дуже свербить, стає подразненою, червоною, сухою);
 • періодичні напади задишки, утруднене дихання, хрипи в легенях;
 • частий або тривалий нежить, нападоподібний кашель;
 • при виявленні прозорих виділень із носа (наступають сезонно або з'являються періодично протягом року), сльозотечі, свербіння повік.

Консультація у лікаря в будь-якому із зазначених випадків обов'язкова. З кожним роком дітей з алергічними проявами стає дедалі більше. Патологія діагностується приблизно у 35% населення.

Якщо не лікувати алергію, у дитини можуть виникнути серйозні ускладнення, зокрема астма, анафілактичний шок, втрата свідомості. Тому варто слідкувати за станом малюка і при перших тривожних симптомах звертатися до лікаря>. Дитячий алерголог (Хмельницький) проведе обстеження і розповість, що робити, аби запобігти ситуації.

Причини появи алергії

Алергічні реакції розвиваються, коли до дитячого організму потрапляють алергени. Речовини-подразники зазвичай проникають кількома способами:

 • пероральний (коли малятко вживає їжу, п'є напої);
 • респіраторний (через повітря – в основному це пилок рослин);
 • контактний (коли відбувається пряме зіткнення з алергеном).

Існують діти-алергіки, у яких основною причиною захворювання виступає спадковий фактор. Генетична схильність до алергії провокує захворювання при виникненні певних умов в організмі й середовищі. Цілком позбутися захворювання за допомогою лікарських препаратів дуже складно.

Лікар у Хмельницькому допоможе позбутися симптомів, порадить профілактичні заходи, щоб недуга не змогла перешкодити вести нормальне повноцінне життя.

Малюк, який не має такої спадковості і не належить до алергіків, може зіткнутися з алергічною реакцією при контакті з подразником у великій кількості або з високоалергенною речовиною чи продуктом.

Проблему можна розв’язати, якщо вчасно призначити лікування й усунути алерген. У разі тривалого контакту з подразником або ігнорування консультації лікаря алергічна реакція переходить у хронічну форму. Згодом вона проявляється у відповідь на інші фактори.

Значно підвищити ризик виникнення вказаної патології здатна погана екологічна ситуація в регіоні проживання, рання відмова матері від грудного вигодовування.

Як проходить прийом

Щоб дитячий алерголог (Хмельницький) зміг допомогти, варто заздалегідь записати спостереження за станом дитини, продумати зв'язок проявів алергії з різними факторами, наприклад, ліками, продуктами харчування. Перед першим візитом не слід давати дитині протиалергічні засоби.

На консультації дитячий алерголог (Хмельницький) уважно оглядає пацієнта, розмовляє з його батьками про харчування, спосіб життя, побутові умови. На підставі зібраного анамнезу (історії хвороби) лікар призначає обстеження:

 • аналіз крові (щоб виміряти кількість антитіл – про алергію розповість значне підвищення концентрації імуноглобулінів класу Е);
 • шкірні алергопроби (дозволяють визначити алергени-подразники, включають прик-тест, скарифікаційний тест);
 • визначення функції зовнішнього дихання (щоб виключити бронхіальну астму, алергічний бронхіт).

Після отримання результатів дитячий лікар підбирає оптимальну схему лікування, рекомендує профілактичні заходи. При цьому дитячий алерголог (Хмельницький) може сказати, чи є проблема дійсно алергічною, або потрібно звернутися до іншого фахівця.

Ефективне лікування, підібране досвідченим алергологом

Дитячий медичний центр Марія пропонує широкий перелік послуг та індивідуальний підхід до кожного хворого. У центрі працюють кваліфіковані лікарі з великим досвідом роботи, які раді допомогти як маленьким пацієнтам, так і дорослим.

Якщо ви підозрюєте наявність у своєї доньки або сина алергії, варто відвідати дитячого алерголога в Хмельницькому, записатися до нього на прийом можна за вказаним телефоном або онлайн на сайті. Досвідчений, ввічливий, доброзичливий дитячий алерголог (Хмельницький) знає, як зробити так, щоб дитина не відчувала страху перед людиною в білому халаті. Згідно з відгуками численних пацієнтів, лікар знаходить підхід до кожного малюка, навіть найбільшої капризулі.

Максімова Світлана – лікар алерголог з великим досвідом роботи. Вона щиро цікавиться всім, що відбувається в організмі малюка. Ніколи не ставить діагноз, керуючись лише одним симптомом. У лікарки багато різних критеріїв, які допомагають остаточно визначитися з діагнозом.

На прийомі фахівець уважно розбирається в конкретній ситуації, щоб у сукупності визначити — дитина є алергіком або це алергія, викликана зовнішнім фактором. Отримані дані дозволяють вирішити, як позбутися симптомів.