Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія+ (м. Дунаївці) м. Дунаївці, вул. Шевченка, 111в

ЛОР

Прийом дитячого ЛОРа у Хмельницькому: найкращі умови та професійне лікування

Різкі зміни погоди, нестабільний епідеміологічний стан та використання кліматичної техніки часто викликають у малечі такі неприємні стани, як нежить, біль у горлі та вухах, закладення носу і тому подібне. 

Приватна дитяча клініка (Хмельницький) «Марія» — це професійний огляд та своєчасне, правильне лікування, котре назначає ЛОР після детального обстеження. В медцентрі створені комфортні умови для маленьких пацієнтів. Записатися на прийом можна за телефоном та онлайн.

Особливості протікання ЛОР-захворювань у дітей

Процеси та реакції у дитячому та дорослому організмах відрізняються, тому для терапії недостатньо просто підібрати меншу дозу ліків. Перш ніж починати лікування, маленького пацієнта має оглянути дитячий ЛОР (Хмельницький). Адже звичайний нежить або біль у горлі можуть вказувати на серйозне захворювання або патологію, що прогресує та не лікується звичайною пігулкою чи сиропом.

У більшості випадків, як відмічає дитячий ЛОР у Хмельницькому, такі захворювання виникають раптово і відразу мають гостру симптоматику. Самолікування при цьому може лише погіршити стан малюка.

Симптоми, у разі яких варто терміново звернутися до лікаря

Якщо ви відмітили наступну симптоматику у малечі, варто без зволікань звернутися у ЛОР-відділення (Хмельницький) медцентру «Марія»:

 • нежить, що триває довше тижня; 
 • носові кровотечі або виділення з прожилками крові;
 • втрата нюху;
 • гугнявість;
 • закладеність носа без виділень;
 • біль під очима, в області чола, перенісся;
 • біль у горлі при ковтанні, диханні, розмові;
 • погіршення слуху;
 • характерне «стріляння», біль у вухах.

Наведені симптоми можуть вказувати на поширення запального процесу, відстежити та констатувати який може лише дитячий ЛОР (Хмельницький). Діти — найбільш чутлива до інфекційних уражень категорія пацієнтів. По-перше, це пов’язано з нестійким, несформованим імунітетом. По-друге, така схильність пояснюється особливостями будови дихальної системи малечі. Стандартні респіраторні захворювання можуть призвести до таких ускладнень:

 • гайморит;
 • ангіна;
 • отит;
 • тонзиліт.

Дитяча клініка медичного центру «Марія» — це сучасне відділення з новим діагностичним та лікувальним обладнанням, що дозволяє проводити комплексне обстеження та дієву терапію. Дитячий ЛОР (Хмельницький) особисто контролює протікання захворювання до повного одужання маленького пацієнта. Спеціалісти приватної клініки — кваліфіковані лікарі найвищої категорії з великим досвідом роботи. 

Терапевтичні заходи та підходи

Дитяча клініка гарантує професійний підхід до лікування маленьких пацієнтів. Дитячий ЛОР (Хмельницький) працює разом з педіатром, що є запорукою встановлення точного діагнозу та уникнення можливих ускладнень. Висока кваліфікація лікарів дозволяє працювати як з немовлятами, так і з дітьми старшого віку.

Приватна клініка створила найкращі умови для дітей. Новітнє технічне обладнання дає можливість проводити обстеження, терапевтичні та гігієнічні заходи з максимальним комфортом та без болю для малечі.

Дитячий ЛОР (Хмельницький) в центрі використовує сучасні методи обстеження, наприклад, ендоскопічну діагностику. Вона дає можливість точно встановити діагноз та індивідуально підібрати подальшу терапію. При необхідності одразу на прийомі виконується санація або гігієнічні процедури. Спеціаліст обов’язково консультує та навчає батьків головним технікам догляду за малюком під час лікування.

Під час огляду або промивання дитина не відчує дискомфорт, тривогу чи страх. Персонал вміє знаходити підхід до дітей, тому прийом проходить спокійно, а іноді навіть весело. Дитячий ЛОР (Хмельницький) використовує психологічні методи, котрі дають можливість заспокоїти навіть надмірно стурбованих малюків.

Етапи прийому

Спочатку дитячий ЛОР (Хмельницький) спілкується з батьками, аби зібрати скарги та наявну симптоматику. Потім спеціаліст проводить опитування дитини, щоб вона описала власні відчуття. Це дає можливість скласти попередню клінічну картину. 

Далі лікар переходить до комплексного огляду наступних органів:

 • вух;
 • горла,
 • мигдаликів;
 • носоглотки;
 • гортані;
 • носа;
 • голосових зв’язок.

Після цього на обстеження відбирається біологічний матеріал зі слизової оболонки. Завдяки цим заходам дитячий ЛОР (Хмельницький) визначає локалізацію захворювання, стан та тип протікання, виключає або підтверджує можливість виникнення ускладнень. 

Повноцінна клінічна картина — запорука правильно підібраної схеми лікування. В залежності від тяжкості протікання захворювання лікар може призначити медикаментозну терапію, процедури (промивання носоглотки, видалення сірчаних пробок), хірургічне втручання (тонзилектомію) та інше.

Своєчасне звернення до ЛОРа — запорука швидкого одужання дитини

Дитячий ЛОР (Хмельницький) уважно контролює перебіг хвороби у кожного пацієнта. Ви завжди будете залишатися на зв’язку з лікарем, що допоможе оперативно відреагувати у разі, якщо у малюка підніметься температура або його самопочуття погіршиться.

Не ігноруйте першу симптоматику та не займайтесь самолікуванням. Це може призвести до виникнення серйозних ускладнень та загострення хвороби. Якщо у дитини є схильність до захворювань вух, горла та носу, не нехтуйте сезонними профілактичними заходами. Регулярне обстеження дозволить вчасно виявити запалення або прогресування хвороби в організмі маленького пацієнта.

Не забувайте звертати увагу на тривожні симптоми: млявість, швидку втомлюваність, свербіж у носі та горлі, поганий сон. Такі прояви можуть вказувати на приховане запалення або першу стадію ГРЗ. Ви можете скористатися можливістю онлайн-консультації, щоб детальніше дізнатися про роботу лікарів приватної клініки «Марія».