Медичний центр Марія м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Медичний центр "Марія Family" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, вул С.Бандери, 49/1
Соломончик Наталія Володимирівна

Соломончик Наталія Володимирівна

Лікар невролог, І категорії

Невролог

Дитячий невролог Хмельницький

Поява дитини на світ – це завжди хвилювання, радість у родині. Багато людей з великим передчуттям чекають моменту народження немовля. Коли вони нарешті стають батьками, виникає одразу безліч проблем і переживань. Матусі хвилюються, чому новонароджений стільки плаче, кричить, погано спить? За розвитком дитини в перші дні життя потрібно особливо стежити. У цьому допомагають педіатр і дитячий невролог у Хмельницькому.

У першу чергу важливим вибором є педіатр – це лікар, який займається профілактикою та лікуванням різних захворювань фізичного та нервово-психічного характеру. Він володіє знаннями, які стосуються симптоматики всіляких патологій, володіє основами фармакології. Такий лікар підбирає необхідні методики обстежень.

Дитячий невролог є фахівцем у питаннях діагностики та лікування тих чи інших уражень нервової системи у пацієнтів від народження до 18 років. Спостереження у нього обов'язково для всіх дітей, які проживають у Хмельницькому та інших містах країни.

Навіщо потрібен цей лікар

Кожен з батьків зобов'язаний знати, що лікує доктор, у який час потрібно звертатися до зазначеного лікаря за допомогою. Регулярні огляди допомагають вчасно виявити можливі відхилення у здоров'ї дитини. Згідно зі статистикою, у кожного п'ятого малюка виявляють функціональні або органічні проблеми з ЦНС. Це вимагає консультації експерта. Буває складно помітити проблеми в неврологічній сфері, але кожен малюк, навіть повністю здоровий, повинен спостерігатися цим фахівцем. Адже він стежить за психомоторним розвитком, аналізує його відповідність віковому періоду. Також лікар тісно взаємодіє з батьками, спостерігаючи, коли пацієнт робить перші кроки, сідає, реагує на певні події. Не менш важливо, які перші звуки він вимовляє, коли починає говорити словами тощо.

Головні завдання фахівця:

 • вчасно побачити будь-які відхилення;
 • правильно діагностувати неврологічне захворювання (якщо воно є);
 • точно підібрати та призначити грамотне лікування.

Для уточнення діагнозу нерідко залучаються інші фахівці. Так, якщо хлопчик чи дівчинка відстає в нервово-психічному розвитку, слід залучити дитячого психолога або психіатра. Якщо потрібно проводити радикальне лікування, необхідна участь нейрохірурга (проводить операції).

Дитячий невролог у Хмельницькому – відповідальний, вдумливий професіонал своєї справи, який схильний до постійного самовдосконалення, саморозвитку. Фахівець вміє співпереживати, розуміє цінності життя маленьких людей. Крім анатомії, фізіології та інших загальномедичних дисциплін доктор володіє методами діагностики та лікування, знає симптоми, механізми розвитку захворювань нервової системи.

Коли потрібно звертатися

Існують конкретні терміни, коли слід приводити своє дитя на обстеження. Саме в ці періоди більшість дітей освоює ряд навичок. Лікар аналізує динаміку нервово-психічного розвитку. Оптимально приводити дитину на огляд у кінці періоду новонародженості та у 3 місяці. Якщо треба, це потрібно робити кожні три місяці, коли малюку виповнився 1 рік, далі – щорічно. Якщо виявлена патологія, графік спостереження складається індивідуально.

Крім того, можуть виникнути симптоми, які є сигналом звернутися до дитячого невролога Хмельницького в лікарню. Це:

 1. Підвищена збудливість – проявляється поганим засипанням, поверхневим сном, постійними пробудженнями, примхливістю.
 2. Постійні (зазвичай невмотивовані) відрижки – найчастіше страждають цим новонароджені.
 3. Тремтіння кінцівок, голови під час плачу – теж переважно проявляється у немовлят.
 4. Часті головні болі – визначаються у дітей старшого віку. У малюків цього не зрозуміти, тут потрібно дивитися на загальний стан і настрій.
 5. Апатія, відсутність сприйняття інформації, інтересу до навколишнього середовища.
 6. Стани непритомності.
 7. Затримка розвитку на першому році життя – про це повинен повідомляти педіатр.
 8. Заїкання, різні дефекти мови.

Нервова система контролює всі процеси, які відбуваються в організмі. Вона відповідальна за зір, слух, здатність приймати рішення. Будь-які, навіть незначні,  порушення можуть стати причиною появи серйозних захворювань. Патології часто ведуть до гіперактивності, синдрому дефіциту уваги. Тому так важливо своєчасне звернення до фахівця. Втручання професіонала допомагає уникнути неврозів, затримки психомоторного, мовного розвитку.

Як проходить консультація

Приходячи до лікаря, який спеціалізується на неврології, у Хмельницькому, важливо розуміти цілі консультації. Під час огляду невролог перевіряє:

 • зорові рефлекси;
 • тонус, силу м'язів;
 • як проявляється координація;
 • ступінь чутливості;
 • розвиток когнітивних функцій (мова, пам'ять).

Консультація проходить аналогічно прийому педіатра. Спочатку у матері запитують про перебіг вагітності, пологів, що вміє робити малюк на момент звернення, чи були помічені якісь незвичайні особливості поведінки, що турбують тощо. Потім невролог в Хмельницькому оглядає хлопчика  чи дівчинку, робить необхідні перевірки, проводить діагностичні тести. Далі доктор встановлює відповідність віку й розвитку пацієнта, діагноз (враховуючи результати методів діагностики), дає висновок, рекомендації батькам.

Хто може допомогти

Дитячий Медичний центр «Марія» спеціалізується на тому, що надає кваліфіковану медичну допомогу. Якщо немає бажання йти у звичайну лікарню, нудитися в довгих чергах, щоб потрапити на прийом до фахівця, тоді звернутися до професіоналів медцентру Хмельницького – вигідне рішення. Ми надаємо швидку, професійну допомогу. У нас можна пройти комплексне обстеження. Невролог центру «Марія» має великий досвід роботи, надає докладні, якісні консультації.

Записатися на прийом можна прямо на сайті. Також можна зателефонувати співробітникам центру за вказаними телефонами – вони дадуть відповідь на всі питання, передадуть контакти дитячого невролога Хмельницького.