Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1

Окуліст

Дитячий окуліст Хмельницький: здоров’я очей із приватною клінікою «Марія»

Захворювання очей є поширеною проблемою серед дітей та дорослих. Деякі хвороби пов’язані з порушенням зорових функцій. Інші — уражають слизову оболонку ока, сальні залози, повіки.

Дитячий окуліст Хмельницький, до якого можна записатися в медичному центрі «Марія», запропонує діагностику та лікування захворювань очей із застосуванням найсучасніших методик та обладнання.

Що лікує дитячий окуліст Хмельницький

До компетенцій офтальмолога належить широкий спектр захворювань, пов’язаних із неправильною будовою ока, запальними процесами в організмі та іншими чинниками.

Зорові патології

Погіршення або повна відсутність зору може бути спричинено спадковими захворюваннями, інфекціями, проблемами під час вагітності, пологовими травмами, механічними ушкодженнями вже після народження, систематичним перенапруженням.

Дитина може страждати на:

 • Короткозорість. Через надмірну довжину очного яблука світло відбивається неправильно, і фокус зосереджується не на сітківці, а перед нею. Через це дітям складно розрізнювати об’єкти на віддаленій відстані.
 • Далекозорість. Зображення опиняється за сітківкою. Дитина добре бачить предмети, розташовані на значній відстані, та напружується, якщо необхідно розглянути те, що знаходиться поблизу.
 • Астигматизм. Порушення в будові рогівки або кришталика, через яке бачення предметів є розпливчастим. Нерідко астигматизм поєднується з короткозорістю або далекозорістю.
 • Косоокість. Очі відхиляються від прямої осі по горизонталі чи вертикалі. Дитина бачить не цілісну картинку, а розрізнені зображення.
 • Амбліопію (синдром «лінивого ока») — його штучну сліпоту. Нерідко є наслідком косоокості. Одне око транслює зображення у викривленому вигляді. Щоб уникнути дисонансу, мозок виключає з роботи орган зору з патологією.
 • Катаракту. Помутніння кришталика, яке призводить до часткової або повної втрати зору.
 • Глаукому. Підвищення очного тиску, який також спричиняє ослаблення, помутніння або повну сліпоту.

Запальні захворювання

Дитячий окуліст Хмельницький також допоможе маленьким пацієнтам у разі:

 • кон’юнктивіту — запалення слизової оболонки ока;
 • ячменя — запалення сальної залози повіка;
 • блефариту — запалення повік;
 • дакріоциститу — запалення слізного міхурця, яке виникає через те, що порушується відтікання сліз у носову порожнину.

Окуліст Хмельницький: за яких симптомів слід негайно відвести дитину до офтальмолога

Щоб не пропустити фатальні погіршення у функціонуванні органів зору дитини, варто звертатися до лікаря в разі появи перших симптомів їхньої нетипової роботи. Можуть виникати «дзвіночки» такого характеру:

 • З’являються проблеми з фокусуванням погляду.
 • Спостерігається слабка реакція на світлові подразники.
 • Дитина часто мружить або тре очі.
 • Малюк страждає на інтенсивну сльозоточивість без явних причин.
 • Дитина дуже близько нахиляється, щоб розгледіти текст у книжці чи зображення на моніторі комп’ютера.
 • Син або дочка скаржаться на головний біль, розпливчастість картинки, слабке сприйняття кольорів, двоїння та туман в очах, їх почервоніння.

Батькам також не слід забувати про профілактичні обстеження. Немовля до року має відвідати офтальмолога у три, шість місяців та в рік. Діти після цього віку можуть за відсутністю симптомів з’являтися на прийомі в окуліста раз на 12 місяців.

Як відбувається обстеження

На першому етапі лікар офтальмолог Хмельницький опитує батьків та дитину стосовно скарг. Він з’ясовує, чи є спадкова схильність до патологій органів зору. Окуліст також повинен знати про можливі проблеми під час вагітності та пологів.

Далі лікар перевіряє гостроту зору. Якщо дитина ще не навчилася читати, застосовують таблицю Орлової. Замість літер малюк розпізнає зображення тварин або предметів. Для вже знайомих з алфавітом дитячий окуліст Хмельницький запропонує звичну таблицю Сівцева.

Крім того, може виникати необхідність в апаратній діагностиці. За допомогою найсучаснішого обладнання фахівець досліджує стан сітківки, очне дно, вимірює поле зору.

Характер подальших досліджень залежить від наявних результатів. Офтальмолог може вдатися до замірів параметрів рогівки, УЗД, кератотопографії.

Методи лікування

Дитячий офтальмолог рідко пропонує маленьким пацієнтам хірургічне втручання або лазерну корекцію. Виняток — дуже слабкий зір та ризик необоротних погіршень. Це пов’язано з тим, що формування очей продовжується до повноліття. Радикальний вплив на органи зору може призвести до негативних наслідків.

Найбільш поширені коригуючі засоби — окуляри, контактні лінзи (для дітей старшого віку, підлітків), фізіотерапевтичні процедури.

Запальні захворювання дитячий окуліст Хмельницький лікує залежно від їх збудника. Він може призначити протибактеріальну чи противірусну терапію, спеціальні краплі та мазі.

Коригуючі окуляри та контактні лінзи

Ці засоби не усувають патологію повністю. Вони допомагають дитині чіткіше сприймати навколишню реальність та призупиняють прогресування захворювання.

Для корекції короткозорості доступні окуляри зі сферичною чи асферичною лінзою увігнутої форми з негативною оптичною силою — діоптрії зі знаком «−». Щоб компенсувати далекозорість, рекомендують опуклі лінзи, оптична сила яких має позитивний показник («+»).

Для коригування астигматизму дитячій окуліст Хмельницький призначає спеціальні циліндричні лінзи. У разі подвійної корекції (далекозорість/короткозорість + астигматизм) одна вісь оптики циліндрична, інша — сферична чи асферична.

Дитячу косоокість медичний центр Марія у Хмельницькому пропонує коригувати за допомогою призм Френеля. Це тонкі полімерні пластинки, які наклеюють на лінзи окулярів. Напрямок вершин призм залежить від того, у який бік відхиляється око.

Записатись на прийом до окуліста, щоб підібрати оптимальний варіант корекції чи лікування, можна телефоном або заповнивши форму на сайті.