Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1

Ортопед-травматолог

Опорно-рухова система відіграє дуже важливу роль у роботі всього організму, адже відповідає за фізичну активність, можливість людини повноцінно жити. Коли виникають порушення в роботі кістково-м’язового апарату внаслідок вроджених вад або придбаних травм, слід звернутися до лікаря-травматолога – дорослого або дитячого ортопеда Хмельницького.  

Лікар-ортопед: напрямки лікування, особливості

Дорослий чи дитячий ортопед Хмельницький визначає профілактику, діагностику та лікування опорно-рухової системи людини. До переліку захворювань входять такі проблеми:

 • природжені чи набуті патології;
 • вади розвитку;
 • хронічні хвороби;
 • побутові чи виробничі травми;
 • ускладнення після перенесених інфекційних захворювань;
 • посттравматичне відновлення;
 • захворювання кісткової системи.

Можна стверджувати, що лікар дитячий ортопед Хмельницький лікує кістки, суглоби, зв'язки, сухожилля, м'язи та нервові закінчення.  

Звертатися до лікаря ортопеда-травматолога з Хмельницького можуть підлітки, діти й дорослі. Інколи для діагностики чи лікування захворювань залучаються вузькопрофільні фахівці. 

Коли потрібно звертатися до ортопеда-травматолога

Звертатися до кваліфікованого дорослого або дитячого ортопеда Хмельницького стосовно роботи опорно-рухової системи потрібно, якщо з’явились такі ознаки та симптоми:

 • хрускіт у суглобах і кістках;
 • крива постава; 
 • тривалий біль у м'язах чи кістках;
 • оніміння верхніх або нижніх кінцівок;
 • важка хода;
 • будь-який дискомфорт при русі;
 • біль у шиї, хребті або спині;
 • скутість чи повільність рухів.

Якщо протягом тривалого часу спостерігається хоча б один із перерахованих симптомів – слід звернутися до лікаря. Але спочатку записатися на прийом. Спершу дитячий ортопед Хмельницький огляне вас та визначить стан хребта, постави, ходи, деяких рефлексів. Після візуального огляду можуть знадобитися первинні та вторинні дані. В деяких випадках лікар призначає комплексне обстеження.

Регулярне обстеження у дорослого або дитячого ортопеда Хмельницького потрібне людям із плоскостопістю, змінами постави, деформацією суглобів, доброякісними утвореннями кісткової тканини, різними природженими патологіями.  

Діагностика та лікування захворювань

Травматолог-ортопед, дитячий ортопед Хмельницький залежно від конкретної спеціалізації та напряму проводить такі види діагностики, профілактики та лікування:

 1. Ендопротезування. Хірургічне протезування охоплює всі суглоби та кістки. 
 2. Амбулаторна ортопедія. Сюди входять не оперативне лікування та профілактика різних захворювань кісток і суглобів.  
 3. Хірургічна ортопедія. Стосується радикального лікування стоп, суглобів, зв'язок, хребта і зубів у Хмельницькому.
 4. Спортивна ортопедія (а також травматологія). Хірургічне чи консервативне лікування спортивних травм різної складності. 
 5. Ортопедія для дітей та підлітків. Профілактика, діагностика, лікування природжених і придбаних дефектів м'язів і скелета дітей із перших днів життя й підлітків до 16-річного віку.

Також до фахівця можуть звертатися за лікуванням або консультацією хворі на остеохондроз, артроз, бурсит, ревматоїдний артрит, з вродженими захворюваннями тазостегнових суглобів, вивихами, переломами кісток різної складності.  

Профілактика захворювань у домашніх умовах

Щоб опорно-рухова система була в порядку, потрібно вести активний спосіб життя, стежити за харчуванням, а також періодично обстежуватись у спеціалістів.

Так, ортопед Хмельницький для підтримання нормального стану кісток, суглобів і м'язів радить:

 1. Фізичні навантаження. Доросла людина повинна близько однієї години в тиждень робити розминку, виконувати спортивні вправи, займатися йогою, фітнесом або іншим видами спорту. Це допоможе привести в тонус м'язову масу, розігріти суглоби та зв’язки. В деяких випадках час можна подвоїти або скоротити – залежно від наявних захворювань, скарг, травм, за рекомендацією лікаря або власним бажанням. 
 2. Рухливість. Учені встановили, що людина в середньому віці повинна робити до десяти тисяч кроків за день. Це допоможе не лише підтримувати опорно-руховий апарат у належному стані, але й увесь організм у цілому.
 3. Правильне та збалансоване харчування. Давно відомо, що для нормального стану кісток, нігтів, зубів людині потрібно вживати молочні продукти не менше двох раз на тиждень, а також клітковину (свіжі овочі, фрукти), горіхи, морепродукти й біле куряче м'ясо чи рибу. Бажано, щоб раціон був продуманим і збалансованим.
 4. Якісне та зручне взуття. Дуже важливо носити лише високоякісне взуття, з правильною підошвою, на низьких підборах. Це забезпечить не лише комфорт, але й унеможливить травми. Особливо важливо дотримуватися цього правила людям із плоскостопістю та іншими проблемами й захворюваннями стоп, ніг, тазостегнового суглоба.

Слід пам'ятати, що профілактика -  це не самолікування й тим паче не народна медицина. Це простий спосіб уникнути симптомів різних захворювань або їхнього загострення.  В разі виникнення проблем з опорно-руховим апаратом слід відразу звертатися в дитячий медичний центр «Марія». Лише тут вам надасть кваліфіковану допомогу швидко й ефективно дорослий або дитячий ортопед Хмельницького. Подробиці про перелік послуг, способи лікування тих або інших захворювань, ціни та графік роботи лікарів можна дізнатися онлайн, телефоном або у відділенні.