Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1

Гастроентеролог

Хто це – дитячий гастроентеролог Хмельницького?

Останнім часом спостерігається зростання кількості захворювань шлунково-кишкового тракту. Дошкільнята можуть страждати від функціональних розладів ШКТ, тоді як у дітей шкільного віку нерідко виявляються органічні патології. Щоб уникнути будь-яких проблем зі шлунком, потрібно регулярно обстежуватися у фахівця. Ним виступає дитячий гастроентеролог Хмельницького, який вважається одним з найбільш затребуваних докторів.

Виразкова, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, гастрит, жовчнокам'яна хвороба стрімко «молодіють». Вроджені аномалії тих чи інших відділів травного тракту, пухлини теж зустрічаються у дітей. Причин появи шлункових захворювань безліч. Найпоширеніші серед них:

 • хронічний стрес, що виник внаслідок збільшення шкільного та позашкільного навантаження;
 • нездоровий спосіб життя;
 • порушення режиму харчування або вживання шкідливих продуктів;
 • постійні конфлікти з ровесниками, батьками;
 • погіршення екологічного середовища.

Дитячий гастроентеролог в Хмельницькому – це спеціаліст, який займається лікуванням, профілактикою різних хвороб шлунково-кишкового тракту у дітей. Його консультація необхідна при виникненні симптомів порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Також важливо здійснювати профілактичне обстеження, особливо якщо дитина вже перенесла якесь захворювання. Головна мета – попередити рецидиви, вчасно відновити роботу органів травлення.

Що робить лікар?

Дитячий фахівець в області гастроентерології займається діагностикою, профілактикою та лікуванням таких органів шлунково-кишкового тракту:

 • стравохід;
 • шлунок;
 • печінка;
 • підшлункова залоза;
 • жовчний міхур;
 • жовчовивідні шляхи;
 • тонкий і товстий кишківник;
 • дванадцятипала кишка.

Під наглядом лікаря знаходяться пацієнти до 18 років. До цього віку батьки повинні стежити за стабільною роботою шлунково-кишкового тракту дитини. Водночас вони повинні запобігати виникненню поширених хвороб, пов'язаних з порушенням травлення. Батьки відповідальні за захист малюка від різноманітних факторів, здатних негативно вплинути на його травну систему. Однак варто пам'ятати, що не кожна хвороба проявляється вираженою симптоматикою. Деякі інфекції можуть протікати непомітно до того моменту, поки дитина не поскаржиться на біль та дискомфорт. Тому таким важливим є профілактичне обстеження.

Спеціаліст проводить терапію всього шлунково-кишкового тракту, починаючи стравоходом і закінчуючи прямою кишкою. Спровокувати патологію здатні зовнішні та внутрішні чинники. До перших відносяться токсини, грибки, бактерії, віруси, а до других – структурні та біохімічні зміни в органах.

На прийомі дитячий гастроентеролог в Хмельницькому надає детальну консультацію, здійснює ретельний огляд маленького пацієнта.

Які ознаки є сигналом для звернення за допомогою?

Симптоматика хвороб у дітей грудного, дошкільного та шкільного віку зазвичай різниться. Наприклад, якщо у немовлят спостерігаються часті відрижки, здуття живота, підвищене газоутворення, порушення стільця, це привід відвідати лікаря. Піти до нього потрібно, якщо малюк часто плаче, підгинаючи ніжки до животика, не переносить білок коров'ячого молока (про це свідчать висипання на шкірних покривах алергічного характеру, розрідження стільця).

Слід звертатися до дитячого гастроентеролога в Хмельницькому, якщо дошкільник або школяр страждає:

 • періодичними болями в районі живота, навіть слабко вираженими;
 • печією, відрижкою кислим, гірким, тухлим або повітрям;
 • неприємним запахом з рота, металевим або хімічним присмаком;
 • зниженням апетиту й відсутністю почуття насичення після прийому їжі;
 • метеоризмом, порушенням стільця (діарея, запори, нестійкість ходіння в туалет);
 • больові відчуття в абдомінальній області, що посилюються після їжі.

Приводом для занепокоєння служить значне схуднення або той факт, що дитина погано набирає вагу. У будь-якому із зазначених випадків потрібно потрапити на консультацію до лікаря. Після обстеження він призначить оптимальне лікування.

Що відбувається на прийомі

Дитячий гастроентеролог Хмельницького детально консультує пацієнта та його батьків. Також він перевіряє:

 1. Порожнину рота – важливий колір, структура язика, наявність стоматиту, інфекцій, виразок.
 2. Живіт – це метод пальпації, при якому доктор обережно досліджує його область.
 3. Інформацію від батьків – лікарю потрібно дізнатися про систему харчування, раціон пацієнта.

Спеціаліст запитує про симптоми, частоту їх прояву, з'ясовує скарги. Велике значення мають відомості про шкідливі звички, особливості розвитку, режим дня, спадковість.

Після спілкування доктор робить необхідні маніпуляції, передбачені методом пальпації. Для уточнення діагнозу можуть призначатися додаткові дослідження, за їх результатами розробляється ефективна терапія.

Яке обстеження може знадобитися 

Майже кожен дитячий гастроентеролог в Хмельницькому для підстраховки, визначення точного діагнозу призначає проведення аналізу крові, сечі й калу, УЗД органів черевної порожнини. У деяких випадках необхідно пройти гастроскопію та колоноскопію. Під час першої процедури через рот і стравохід у шлунок вводиться ендоскоп, під час другої досліджується кишківник. Не виключена можливість дихального аналізу на наявність бактерії Helicobacter pylori, яка стає причиною виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Спеціаліст може направити пацієнта пройти ректоманоскопію у Хмельницькому.

Куди відправитися на прийом

Якщо дитина починає скаржитися на шлунок, батьки зазвичай відразу збираються у поліклініку. Але довгий процес очікування, великі черги, клопоти з документами здатні погіршити ситуацію. Краще відвідати дитячий медичний центр Марія, щоб отримати кваліфіковану допомогу без втрати часу. Записатися на прийом можна на сайті або за вказаними телефонами. У разі потреби можна потрапити на онлайн-консультацію, яка дозволить швидко отримати професійну допомогу. Дитячий гастроентеролог Хмельницького відповість на всі запитання й підкаже, що робити в надзвичайній ситуації.