Медичний центр Марія (вул. Молодіжна, 9)
м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 9 Поліклініка №4, цоколь
Операційний блок м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Дитячий медичний центр "Марія Кids" м. Хмельницький, Проспект Миру 42/1
Медичний центр "Марія Beauty" м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Maria Dent (С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1
Медичний центр Марія (вул. С. Бандери, 49/1) м. Хмельницький, вул. С. Бандери, 49/1

Масаж

Дитячий масаж як важлива умова повноцінного розвитку малюка

Дитячий масаж в Хмельницькому необхідний малюкові для повноцінного фізичного та психологічного розвитку. Професійні та водночас м’які доторки спеціаліста прискорюють також й інтелектуальний розвиток дитини. 

Дитячий медичний центр «Марія» — це кваліфіковані професіонали з великим практичним досвідом. У роботі спеціалісти центру використовують класичні та унікальні техніки масажу, визнані професіоналами з реабілітації у передових країнах світу.

Головні переваги оздоровчого масажу

Професійне виконання процедури гарантує 100% безпечність та ефективність. Ключові причини, з яких необхідно додати дитячий масаж до обов’язкової програми розвитку малюка:

 • сприяння фізичному та інтелектуальному розвитку;

 • позитивний вплив на дихальну, серцево-судинну, кістково-м’язову систему;

 • стимуляція роботи м’язів внаслідок покращення обмінних процесів (під час масажу тканини отримують в 7 разів більше кисню та поживних речовин, завдяки чому м’язова система стає еластичною, сильною);

 • тонізація нервової системи;

 • покращення руху лімфи та кровообігу;

 • прискорене звільнення тканин від продуктів обміну.

Дитячий масаж в Хмельницькому передбачає спеціальні рухи без значного тиску. З часом до програми додаються характерні розтирання, розминання та постукування. Методика оздоровчого комплексу для дітей обирається індивідуально згідно з психоемоційним та фізичним станом.

Протипоказання

Прямими протипоказаннями для проведення дитячого масажу є наступні захворювання у малюка:

 • рахіт у гострій формі;

 • гіпотрофія у тяжкій формі;

 • запальні ураження кісток, шкіри та м’язів;

 • геморагічний діатез;

 • системні захворювання.

Коли рекомендований дитячий масаж в Хмельницькому

Фахівці медичного центру «Марія» зазначають, що масаж ефективний при лікуванні низки неврологічних та ортопедичних захворювань. Представлена практика найчастіше використовується для профілактики та зміцнення імунної системи. Лікувальний масаж рекомендований при наступних підтверджених діагнозах:

 • затримка та порушення психомоторного розвитку;

 • гіпер- та гіпотонус м’язів;

 • ліквородинамічні порушення;

 • дисплазія суглобів;

 • вальгусна стопа;

 • клишоногість.

Аби вчасно виявити порушення, батькам необхідно пильно стежити за темпами розвитку та позами, котрі приймає дитина під час сидіння та ігор. Особливості поведінки також можуть вказувати на необхідність включення масажу до програми розвитку малюка. 

Окрім цього, дитячий масаж в Хмельницькому показує ефективність при психоемоційних розладах. Якщо дитина неспокійна, весь час напружена, масажні техніки допомагають зняти тонус.

Запідозрити порушення можна при наступних проявах: 

 • несиметричність складок; 

 • характерний хрускіт кісток; 

 • вигнута дугою спина під час сидіння; 

 • небажання тримати голівку чи самостійно сидіти та інше. 

Планові огляди малюка в медичному центрі «Марія» дозволять вчасно виявити можливі порушення у розвитку та прийняти відповідні профілактичні заходи.

Переваги регулярної масажної програми в Хмельницькому медичному центрі «Марія»

Комплексне спостереження в медичному центрі «Марія» — це професійний підхід до кожного малюка в рамках повноцінної педіатричної програми. Масаж в Хмельницькому виконується кваліфікованими спеціалістами, що володіють техніками класичної терапії та мають всі необхідні знання в області анатомії людини.

Окрім професійності та високої кваліфікації, спеціалісти центру уважні та дбайливі до маленьких пацієнтів. Регулярне виконання масажних комплексів дає гарні результати — дитина прогресує у своєму розвитку, стає уважною і спокійною. Довіряти дитячий масаж в Хмельницькому рекомендується спеціалістам з великим досвідом роботи та високою кваліфікацією. Фахівці центру відповідають цим критеріям та гарантують результат після регулярних масажних технік.

Тривалість масажу — важливий аспект процедури, котрого слід дотримуватися. Тривалість масажних процедур для немовляти залежить від віку:

 • для 1,5-місячних малюків достатньо стандартних дотиків, які батьки можуть виконувати самостійно під керівництвом спеціаліста;

 • у 2-3 місяці тривалість сеансу складає близько 10-15 хвилин;

 • з 6 місяців до стандартного масажного комплексу може додаватися гімнастика загальною тривалістю до 30 хвилин.

Спрямований дитячий масаж в Хмельницькому назначається безпосередньо лікарем. Стимулювальна та лікувальна направленість триває не більше 10-15 хвилин. Розслаблююча практика займає близько 15-30 хвилин. У свої роботі фахівці використовують гіпоалергенні засоби, спеціально призначені для малюків, що пом’якшують шкіру та не викликають подразнень.

Послуги масажу в Хмельницькому в центрі «Марія»: індивідуальний підхід до маленьких пацієнтів та професіоналізм 

В медичному центрі «Марія» лікарі підбирають комплекс вправ з перших місяців життя немовляти. Масажисти та реабілітологи індивідуально розроблять програму, відштовхуючись від діагнозу та анатомічних особливостей малюка. Дитина обов’язково має пройти обстеження у вузькопрофільних спеціалістів, якщо є підозра на певні відхилення. Зверніть увагу, що лікар може направити дитину на фізикальне та інструментальне повне обстеження.

За необхідності ви обов’язково маєте змогу проконсультуватися зі спеціалістом в телефонному режимі чи онлайн. Фахівець також може надати рекомендації щодо виконання масажного комплексу в домашніх умовах. Щомісяця програма коригується лікарем в залежності від прогресу та отриманих результатів. Кваліфіковані спеціалісти центру «Марія» беруться навіть за серйозні порушення. 

Професійний підхід, увага до деталей та комплексне обстеження дитини — основи, на яких ґрунтується співпраця лікарів-масажистів з клієнтами.